دوشنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1383 ساعت 10:30 ب.ظ


(مورت رینی) یکی از پرفروشترین نویسندگان نیویورک هست که به دلایل نامشخصی در استانه طلاق از همسرش بسر می بره. او تک تنها در روستایی دور افتاده  و در یک کلبه چوبی تاریک و کثیفی مشغول گذران زندگی و  نوشتن داستانش هست.اهل سیگار و مشروب هم نیست. ناگهان اتفاقی می افته. مرد دیوانه ای به نام (جانی شوت) با لهجه امریکای جنوبی که خیلی هم خطرناک به نظر میرسه ادعا میکنه که یکی از داستانهای مورت که در سال ۱۹۹۵ نوشته شده از روی یکی از کتابهای او کپی شده. او که بشدت از دست مورت عصبانی هست در صدد انتقام بر میاد. اول سگی را که او بیش از حد بهش علاقه داشته میکشه. خانه همسر ثابقش رو به اتش میکشه . بعد از با استفاده از تبری پای مورت را زخمی میکنه. و در مقابل از او میخواد که اخر داستانش رو عوض کنه. مورت که بشدت ترسیده به پلیس زنگ میزنه و از یکی از پلیسها خواهش میکنه که خونه اش رو زیر نظر داشته باشه و ازش مراقبت کنه.
اما بعد معلوم میشه که همسر مورت اونو  بدلیل نوشیدن بیش از حد الکل و مصرف بی حساب سیگار و حرکات عجیبش ترک کرده. در مرحله بعدی معلوم میشه که جانی شوت چیزی جز ساخته ذهنش نبوده و در واقع کارهایی رو که فکر میکرده جانی انجام داده رو خودش کرده بوده.خانه همسرش رو خودش به اتش کشیده و سگ و پلیس رو خودش کشته بوده. حتی خودش پای خودش رو با تبر بریده بوده.
و در اخر برای این که اخر داستان رو خوب تمام کنه همسرش رو با تبر با فجیع ترین وضعی به قتل میرسونه و خوشحاله که پایان داستان خوب تموم شده!!!!
مورت به زندان میره که به نتیجه اعمال خودش برسه!


این خلاصه ای از جدیدترین فیلم (جانی دپ) هنرپیشه معروف امریکایی بود. 
اقای دپ که بزرگترین ترسش از دست دادن شغل و بیکار شدن هست درس بزرگی به من و ادمهایی مثل من داد. فهمیدم که منم مثل شخصیت مورت رینی یک قسمت از زندگی رو در دنیای غیر واقعی میگذرونم. برای خودم شخصیتهایی میسازم و با اونها زندگی میکنم.
و اینکه بالاخره ماه پشت ابر نمیمونه و نتیجه اعمالشو در اینده میبینه.
و در اخر اینکه ادم با بهم ریختن زندگیش میتونه تمام دور و اطرافشو نابود کنه.


و شما اقای جانی دپ به هیچ عنوان نگران از دست دادن شغلتون نباشید. تا زمانیکه به این زیبایی بازی میکنید نونتون تو روغن خواهد بود!!!!
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo